Aktualności

Przygotuj się na sezon — grill ogrodowy w przydomowej przestrzeni

grill betonowy w deseniu drewna

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują betonowe warzywniki, które są nie tylko praktycznym, ale i estetycznym rozwiązaniem. Ich pielęgnacja jest znacznie łatwiejsza, a różne kształty i rozmiary pozwalają dopasować je do każdego miejsca. W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy skupić się na tym, dlaczego betonowe grządki to dobre rozwiązanie ogrodowe. Zapraszamy do lektury!

Betonowe warzywniki w pigułce

Betonowe warzywniki to nic innego jak modułowe donice betonowe na rośliny. Do ich produkcji wykorzystuje się beton o wysokiej wytrzymałości – C50/60, a ponadto każdy element zbrojony jest podwójnym żebrowanym prętem. W fazie produkcji można natomiast uzyskać wybraną strukturę – drewno, trawertyn, kamień czy cegłę. Warzywniki występują w wielu kształtach i rozmiarach, dzięki czemu można je dopasować do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Są nie tylko wytrzymałe, ale i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, a to oznacza, że ich montaż jest bardziej opłacalny niż warzywników wykonanych z drewna czy plastiku. To świetne rozwiązanie, aby zacząć uprawiać swoje warzywa bądź zioła!

Gdzie sprawdzą się najlepiej?

Betonowe warzywniki są popularnym rozwiązaniem w zakresie uprawy roślin ze względu na swoją uniwersalność. Sprawdzą się w ogródkach, w których uprawia się warzywa oraz zioła, a także jako rabaty, ogrody deszczowe bądź kieszonkowe i kompostowniki. Przy wyborze miejsca warto natomiast zwrócić uwagę na dostęp światła (prawidłowy rozwój roślin będzie zapewniony w dobrze nasłonecznionym miejscu) oraz na to, aby warzywnik nie znajdował się przy ruchliwej drodze – rośliny byłyby wtedy narażone na kontakt z pyłami czy spalinami.

Dlaczego betonowa rabata warzywna to dobry wybór?

Betonowe warzywniki mają wiele zalet, dlatego ich popularność cały czas wzrasta. Do głównych należą:

  • trwałość, odporność na warunki atmosferyczne (beton tej klasy to solidny materiał, więc przetrwa niezależnie od zmiennych warunków atmosferycznych),
  • są estetyczne, pełnią rolę dekoracji ogrodu;
  • pomieszczą więcej potraw niż standardowy przenośny grill;
  • mają większy rozmiar i więcej możliwości, mogą dodatkowo być wyposażone w haczyki lub rożen;
  • posiadają betonową półkę, na której można pozostawić jedzenie przygotowane do grillowania;
  • doskonale znoszą wpływ wysokich i niskich temperatur.

grill betonowy w ogrodzie

Gdzie najlepiej postawić grill betonowy w ogrodzie?

Miejsce, w którym ustawiony będzie grill betonowy, ma duże znaczenie. Najlepiej wybrać teren na uboczu posesji, jednak warto pomyśleć również, by nasze grillowanie nie uprzykrzało życia sąsiadom. Grill powinien znajdować się też z dala od drzew i krzewów — wydobywający się dym oraz wysoka temperatura mogą negatywnie wpłynąć na rośliny znajdujące się w pobliżu. Najlepiej ustawić go w pobliżu ściany domu lub altany bądź tak, aby był osłonięty od wiatru. W innym wypadku możemy mieć kłopot z jego rozpaleniem.

Inwestycja w betonowy grill ogrodowy przynosi sporo korzyści. Podczas wyboru odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę, by spełniał on wszystkie potrzeby użytkownika. Ważny jest właściwy kształt, rozmiar oraz powierzchnia grzewcza, a w modelach większych możliwość dodatkowych udogodnień. Dzięki różnorodnej konstrukcji i kolorystyce grillów można z powodzeniem urozmaicić ogrodową przestrzeń bądź doskonale wkomponować je w wystrój posesji. Betonowy grill będzie atrakcją niejednego spotkania w gronie rodziny lub też przyjaciół. Uatrakcyjni popołudnia i ciepłe wieczory przy wspólnym biesiadowaniu.

Zapytaj o szczegóły naszej oferty

Image

BETMAR jest wiodącą firmą w południowo-wschodniej Polsce, produkującą elementy betonowe oraz dystrybującą towary z branży Dom i Ogród oraz Budowlanej.

Centralna 44
36-051 Górno
Polska

© 2022 Betmar, Wszystkie Prawa Zastrzeżone